Нардеп Гончаренко розмалював уламок Берлінської стіни біля німецького посольства в Києві

08.02.2017 19:00

Нардеп Гончаренко розмалював уламок Берлінської стіни біля німецького посольства в Києві

Депутат Олексій Гончаренко розмалював уламок Берлінської стіни, що встановлений біля посольства Німеччини в Києві. "Свою символічну акцію протесту я присвятив вчорашнім прокремлівським висловлюванням посла ФРН в Україні Ернста Райхеля. У своїй заяві посол повідомив, що не бачить проблеми проведення виборів у зоні АТО в умовах російської окупації", - пояснив він.

Депутат Олексій Гончаренко у середу 8 лютого розмалював уламок Берлінської стіни, що встановлений біля посольства Німеччини в Києві.

Про це Гончаренко сам повідомив у Facebook.

Він називає це протестом на нещодавні висловлювання посла Німеччини.

Червоним балончиком нардеп написав слово "NEIN", що з німецької перекладається як "Ні".

"Свою символічну акцію протесту я присвятив вчорашнім прокремлівським висловлюванням посла ФРН в Україні Ернста Райхеля. У своїй заяві посол повідомив, що не бачить проблеми проведення виборів у зоні АТО в умовах російської окупації", - пояснив він.

"Слова Посла Німеччини в Україні повністю відтворюють установку російської пропаганди, метою якої є легалізація терористів шляхом імплантації їх в українську владу. Подібні висловлювання не тільки образливі для українців і грають на руку Кремлю, але також суперечать Мінським угодами і позиції канцлера ФРН Ангели Меркель", - вважає Гончаренко.

"Берлінська стіна – яскравий символ недавньої російської окупації Європи, тому я саме в такий спосіб доніс чітку і коротку відповідь українців на зрозумілій для Посла мові. Вибори на Донбасі повинні проходити за стандартами ОБСЄ, а також у правовому полі українського законодавства, а не в присутності окупаційних військ", - зазначив нардеп.

Посольство ФРН уже відреагувало на інцидент.

"Посольство Федеративної Республіки Німеччина дуже шкодує у зв'язку з пошкодженням і нівеченням депутатом Гончаренком фрагменту історичного Берлінського муру, розміщеного на території Посольства. Падіння Берлінського муру для всіх європейців, а також і за межами Європи, символізує звільнення від комунізму й радянської гегемонії. Водночас має місце порушення Віденської конвенції про дипломатичні зносини", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, 7 лютого посол Німеччини в Україні Ернст Райхель в інтерв'ю українським ЗМІ заявив, що відсутність російських військ не є обов'язковою умовою проведення виборів на Донбасі. Пізніше Райхель пояснив, що говорив про створення необхідних умов для проведення виборів на Донбасі, коли припускав, що вибори на окупованій частині Донецької й Луганської областей можуть відбутися за присутності там російської армії. 6 лютого дипломат, не стверджуючи, що ситуація ідентична, нагадав про останні парламентські вибори при комуністичному режимі в Німецькій Демократичній Республіці, які відбувалися за присутності Західної групи Збройних сил Радянського Союзу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links