Насалик: Україна може відмовитись від вугілля з Донбасу

10.02.2017 10:00

Насалик: Україна може відмовитись від вугілля з Донбасу

В Україні є достатньо ресурсів для того, щоб відмовитися від вугілля антрацитової групи, яке надходить з Донбасу, у разі ухвалення відповідного політичного рішення. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Проте він також зазначив, що у разі відмови доведеться знайти 15 млрд додаткових коштів.

В Україні є достатньо ресурсів для того, щоб відмовитися від вугілля антрацитової групи, яке надходить з Донбасу, у разі ухвалення відповідного політичного рішення. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик в ефірі телеканалі "1+1".

"Якщо буде ухвалене політичне рішення і на рівні держави скажуть, блокуємо і більше не йде ніякий обмін товарами, в Україні достатньо ресурсів для того, щоб вийти повністю без антрацитової групи", - повідомив міністр.

Проте він також зазначив, що у разі відмови доведеться знайти 15 млрд додаткових коштів.

"Треба одразу зрозуміти, це 15 мільярдів додаткових коштів і ми повинні зрозуміти, що ці 15 мільярдів… за чий рахунок бал буде", - сказав Насалик.

Зі слів міністра, ці 15 млрд ляжуть на плечі економіки і споживачів.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що отриманню вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі на даний момент немає альтернативи.

Нагадаємо, у 2014 році внаслідок воєнного конфлікту 88 вугільних шахт опинилися на неконтрольованій Україною території Донбасу. Через це вітчизняні ТЕС вперше за роки незалежності зіткнулися з дефіцитом вугілля, а населення постало під загрозою віялових відключень електроенергії. Щоб цього не допустити, уряд ще влітку 2014 року вирішив закуповувати вугілля у Південній Африці. І вже у серпні 2014 року державне підприємство "Укрінтеренерго" уклало угоду з англійською Steel Mont Trading на постачання 250 тисяч тонн південно-африканського вугілля. Згодом ГПУ звинуватила керівництво держкомпанії в тому, що погане за якістю вугілля купується за завищеними (на 10-15 дол за тонну) цінами та не горить на українських станціях.

Купівля вугілля в африканців чи росіян – не єдиний шлях вирішення проблеми забезпечення українських ТЕС антрацитом. Його також можна вивозити із окупованих територій Донбасу. За умов успішних переговорів це вугілля обходилося б Україні значно дешевше, ніж російське чи африканське.

Однак український уряд від початку стояв на позиції, що купувати вугілля в сепаратистів – погана ідея, українські чиновники протягом останнього року зробили багато заяв про неприпустимість співробітництва із сепаратистами. Проте перед початком опалювального сезону 2015-2016 рр. в уряді почали визнавати, що без поставок з окупованого Донбасу не обійтися.

Так, раніше, у травні 2015 року, Кабінет міністрів вивів непідконтрольні території на сході країни із загального енергетичного ринку України, зобов'язавши енергопостачальні компанії "ДТЕК Донецькобленерго" і "Луганське енергетичне об'єднання" закуповувати електроенергію у місцевих компаній і вести її окремий облік. Наголошувалося, що ця постанова набирає чинності з 7 травня 2015 року та діє до повного відновлення конституційного ладу України на неконтрольованій території.

Згодом, через три місяці, Кабінет міністрів погодив схему вивозу вугілля із зони АТО через територію Росії. За словами на той момент міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, узгоджена схема вивезення через територію РФ передбачає постачання вугілля не на Луганську ТЕС, як це практикувалося раніше, а на ТЕС, які працюють в Об'єднаній енергосистемі України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus