НБУ пом'якшив вимоги з купівлі банками валюти на міжбанку – ліміт збільшили вп'ятеро

08.02.2017 18:00

НБУ пом'якшив вимоги з купівлі банками валюти на міжбанку – ліміт збільшили вп'ятеро

"Досі загальний обсяг купівлі банками іноземних валют та банківських металів за гривні не міг перевищувати обсягу їх продажу більш ніж на 0,1% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті). Відтепер розмір чистої купівлі банками валюти зможе бути більшим – до 0,5% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті)", - йдеться в повідомленні НБУ в середу 8 лютого.

Національний банк України (НБУ) пом'якшив вимоги щодо купівлі банками іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, уп'ятеро збільшивши ліміт чистої її покупки.

"Досі загальний обсяг купівлі банками іноземних валют та банківських металів за гривні не міг перевищувати обсягу їх продажу більше ніж на 0,1% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті). Відтепер розмір чистої купівлі банками валюти зможе бути більшим – до 0,5% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті)", - йдеться в повідомленні НБУ в середу 8 лютого.

Згідно з ним, відповідна постанова правління центробанку №7 від 7 лютого набуває чинності з 9 лютого.

"Це надасть банкам ширші можливості для управління своєю валютною позицією, а ринку в цілому – можливості більш активної торгівлі та самостійного пошуку курсу рівноваги. Це досить виважений крок, який не матиме негативних наслідків для валютного ринку", - наголосили в НБУ.

Як повідомлялося раніше, Національний банк України дозволив банкам з 15 червня 2016 року змінювати курси купівлі/продажу валют впродовж операційного (робочого) дня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links