Новий американський міністр освіти Бетсі ДеВос: мільярдерка, що спонсорує республіканців, й противниця державних шкіл

12.02.2017 22:00

Новий американський міністр освіти Бетсі ДеВос: мільярдерка, що спонсорує республіканців, й противниця державних шкіл

Спершу парадний вхід закладу заблокували батьки, вчителі-пенсіонери, а також невелика групи рішуче налаштованих демонстрантів, коли ж міністр усе ж таки увійшла до середини й виходила після проведеної зустрічі через запасні двері, її знову оточили опоненти. Як наголошується, у ДеВос це були перші відвідини освітнього закладу на новій посаді.

Прихильницю неоднозначних нововведень у американській шкільній системі, нові очільницю Міносвіти США Бетсі ДеВос у п'ятницю, 10 лютого 2017 року, не впустили до приміщення державної загальноосвітньої школи на південному заході Вашингтона. Спершу парадний вхід закладу заблокували батьки, вчителі-пенсіонери, а також невелика групи рішуче налаштованих демонстрантів, коли ж міністр усе ж таки увійшла до середини й виходила після проведеної зустрічі через запасні двері, її знову оточили опоненти, повідомляє Mail Online.

Як наголошується, у ДеВос це були перші відвідини освітнього закладу на новій посаді.

Один з протестувальників, зокрема, тримав табличку зі словами "Життя чорних має значення!" ("Black lives matter!").

Як видно на відео місцевої телекомпанії WJLA, ДеВос поверталася зі школи швидким кроком у супроводі особистої охорони. Водночас противники її перебування на посаді міністра вигукували "Ганьба!" й наполягали на тому, що вона не має права представляти інтереси освітян.

"Продовжуйте й надалі давати гроші сенаторам й купувати свої посади", - заявив ДеВос невідомий чоловік.

"Ви маєте так пишатися собою!" - з сарказмом заявили голові Міносвіти США.

Після інциденту ДеВос виступила із заявою, у якій вона сказала про "привілей" зустрітися зі школою, й додала: "Я поважаю мирний протест, і я не утримуватимуся від виконання життєво важливої місії Департаменту освіти". "Жодні шкільні двері в Америці не будуть заблоковані від тих, хто шукає, чим би допомогти школярам нашої країни", - додала вона.

Призначення ДеВос відбулося в Сенаті у четвер, 9 лютого.

Через те, що окрім усієї Демпартії та двох RINO ("republican in name only" - "республіканців тільки за назвою") Лізи Мурковськи та С'юзен Коллінз проти ДеВос також голосували "проти" двоє незалежних сенаторів, кількість голосів за її кандидатуру була 50-на-50. Свій голос на користь ДеВос віддав Майк Пенс, котрий забезпечив їй таким чином вирішальний 51-ий голос.

Майже одночасно у ЗМІ з'явилися дані про багаторічну фінансову підтримку родини ДеВос на адресу Республіканської партії.

ДеВос є підприємцем та благодійницею. У неї відсутній досвід роботи в освітянській галузі.

Вона виступає за скорочення видатків з держбджету на дитячу освіту, що буде можливим, на її думку, за рахунок впровадження системи ваучерів, розвитку мережі чартерних шкіл (charter schools) й розширення можливостей релігійної освіти. Проти подібних змін виступають ті, хто вважають, що подібні новації негативно відобразяться та державних школах, малозабезпечених прошарках населення та дітях новоприбулих емігрантів.

Наприкінці 2016 року статки ДеВос оцінювалися у 1,25 млрд доларів.

Її родина є однією з найзаможніших у США.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus