Панамський суд заарештував засновників компанії Mossack Fonseca

12.02.2017 11:00

Панамський суд заарештував засновників компанії Mossack Fonseca

Суд Панами заарештував засновників компанії Mossack Fonseca, яка реєструвала скандально відомі офшори. Рамон Фонсека і Юрген Моссак звинувачуються у відмиванні грошей. У прокуратурі Панами повідомили, що зібрані дані дозволяють припустити, що Mossack Fonseca "може бути визнана кримінальною організацією, створеною для приховування тіньових капіталів і коштів".

Суд Панами заарештував засновників компанії Mossack Fonseca, яка реєструвала скандально відомі офшори. Рамон Фонсека і Юрген Моссак звинувачуються у відмиванні грошей.

Про це повідомляє Reuters.

У прокуратурі Панами повідомили журналістам, що зібрані дані дозволяють припустити, що Mossack Fonseca "може бути визнана кримінальною організацією, створеною для приховування тіньових капіталів і коштів". Розслідуванням її діяльності протягом року займалися прокурори Бразилії, Перу, Еквадору, Колумбії, Швейцарії та США.

Mossack Fonseca також пов'язана зі скандальним витоком документів, які могли свідчити про причетність низки відомих у світі компаній і осіб до використання офшорних схем.

Раніше десятки ЗМІ по всьому світу одночасно опублікували матеріали про власників великих офшорів, грунтуючись на даних "Панамського архіву".

Про затримання засновників юридичної фірми Mossack Fonseca повідомлялося 10 лютого.

Нагадаємо, Mossack Fonseca виявилася в центрі скандалу навесні 2016 року. Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) 3 квітня 2016 року оприлюднив витяги з 11,5 млн документів з архіву MossFon з даними про офшорні рахунки її клієнтів. У пресі цей витік отримав назву "Панамські документи" (Panama Papers), або "Панамське досьє".

В опублікованих документах фігурували імена діючих і колишніх світових лідерів, діячів культури і спортсменів. Репортери з 76 країн обробили понад 11 млн документів щодо офшорних компаній і їх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент України Петро Порошенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus