Політологи про Трампа: наслідки можуть бути катастрофічними, а темою Криму він спекулює

01.08.2016 18:00

Політологи про Трампа: наслідки можуть бути катастрофічними, а темою Криму він спекулює

"Якщо все, що він зараз говорить, буде на практиці, він просто зруйнує американську зовнішню політику. Це може суттєво дестабілізувати ситуацію по всьому світу, - таку думку висловив директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Водночас політолог не радить поспішати з прогнозами, адже Трамп має нестандартну уяву.

У разі, якщо Дональд Трамп буде обраний президентом США та почне втілювати свої слова у життя, він може суттєво дестабілізувати ситуацію в усьому світі.

Таку думку висловив директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи обіцянку Трампа у разі своєї перемоги розглянути визнання окупованого Росією Криму і зняття санкцій щодо Москви, передає "Укрінформ".

"Якщо все, що він зараз говорить, буде на практиці, він просто зруйнує американську зовнішню політику. Це може суттєво дестабілізувати ситуацію по всьому світу, - сказав експерт.

Водночас політолог не радить поспішати з прогнозами, адже Трамп має нестандартну уяву, а чи буде він схильний до нестандартних дій - питання відкрите. При цьому варто враховувати, що Америка має свої геополітичні вектори. І якщо він почне діяти так, як обіцяв (а йдеться не тільки про Крим, а й про санкції, військову роль США, підтримку окремих країн за кордонами Штатів), то ці вектори буде викривлено, зазначив Фесенко.

"Я думаю, що з боку американського дипломатичного та військового корпусу в разі обрання Трампа президентом будуть залучені різноманітні методи переконання, що він має діяти у відповідності не до власних суб’єктивних думок, а до об’єктивних інтересів Сполучених Штатів Америки, - вважає політолог.

Якщо ж Трампа переконати не вдасться, вважає Фесенко, відбудеться стрибок до нестабільності, буремні часи. "Це стосується не тільки України, наслідки можуть бути катастрофічними для всього світу, - додав він.

Своєю чергою український політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications Тарас Березовець вважає, що політика Трампа у разі обрання його президентом США, ймовірно, значно відрізнятиметься від задекларованої.

"Уже сьогодні є абсолютний конфлікт між Трампом та керівниками Республіканської партії, тому вони йому пояснять, і, я думаю, що політика Трампа у випадку його обрання буде зовсім іншою, ніж та, яку він зараз декларує", - сказав Березовець.

Водночас, на переконання експерта, Трамп має великі шанси стати президентом Сполучених Штатів Америки, оскільки його передвиборча кампанія дуже динамічна, побудована на популістських гаслах. Цей кандидат має велику підтримку основної частини виборців США.

Якщо ж говорити про Україну, то, за словами політтехнолога, для нас набагато вигіднішою була б перемога іншого кандидата на посаду президента США - Хілларі Клінтон. "Очевидно, що її перемога більш вигідна для національних інтересів України", - наголосив він.

З іншого боку, додав Березовець, американський президент без підтримки Конгресу не може одноосібно ухвалювати надзвичайно важливі рішення. "Те, що робить Трамп, - це суперечність. Треба розуміти, що це ніколи не зможе бути реалізовано, тому що це не буде підтримувати Конгрес, - вважає український експерт.

Тим часом політолог Вадим Карасьов висловив думку, що Трамп у провокаційно-епатажному ключі розкручує російсько-кримську тему, щоб привернути до себе увагу провідних ЗМІ.

"Трамп розкручує тему Росії і Криму в такому скандальному, епатажному, провокативному вимірі, тому що багато провідних американських ЗМІ його сьогодні ігнорують, вони на боці Клінтон, яку подають як професіонала та управлінця. Для того щоб створювати інформаційні приводи і потрапити в медійний мейнстрим, він робить заяви на межі фолу та здорового глузду і таким чином утримується на медійно-інформаційній хвилі, яка на початку фіналу виборчої кампанії є дуже важливою", - сказав політолог.

На думку експерта, вагу заяв Трампа не слід перебільшувати, тому що "є вибори, а є керування країною, є істеблішмент". Окрім того, треба враховувати наявність в американській політичній системі рівноваг і стримувань, які не дають змоги одноосібно ухвалювати засадничі рішення.

"Якщо Трамп у разі обрання проводитиме абсолютно ревізіоністську з точки зору істеблішменту політику, його чекатиме імпічмент, і таке вже не раз траплялося в США", - зазначив Карасьов.

Він зауважив, що Україні в будь-якому разі доведеться коригувати зовнішню і внутрішню політику, оскільки світ змінюється, геополітична динаміка наразі дуже інтенсивна, і те, на що ми робили ставку два роки тому, вже не відіграватиме ключової ролі у геополітичному порядку денному.

"Нам потрібні зміни на краще, потрібні такі реформи, які готували б нас до фундаментальних викликів 21-го століття - ось що важливо. Якщо ми не генеруватимемо проблеми, а будемо проводити успішні реформи і показувати переваги життя в Україні, то й тема Криму не буде такою резонансною, тому що ніхто не спекулюватиме на тому, що нібито кримчани самі захотіли до Росії", - вважає політолог.

На його думку, попри можливість часткової взаємодії США з Росією у сирійському чи ще якихось питаннях, тема України і Криму залишається ключовою у ставленні Заходу і США до Російської Федерації як приклад переділу кордонів і порушення міжнародного права, що в 21-му столітті є абсолютно неприйнятним.

"Нелегальна анексія Криму - це сьогодні факт міжнародних правових відносин, і ніхто не може цього скасувати, в тому числі Трамп. Зрозуміло, що може бути пом'якшення, може бути політична легітимізація, але правової бути не може", - наголосив Карасьов.

Як повідомлялося, у неділю, 31 липня, кандидат у президенти США від Республіканської партії Трамп заявив у ефірі телеканалу ABC News, що ситуація в Україні - це результат політики нинішнього голови Білого дому Барака Обами, так само як і те, що Росії вдалося анексувати Крим.

Відповідаючи на запитання про Крим, Трамп сказав, що "кримчани, як я чув, вважали за краще бути з Росією, ніж там, де були раніше".

Крім того, Трамп висловився за поліпшення відносин з РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links