Порошенко і Чавушоглу обговорили створення ЗВТ з Туреччиною

10.02.2017 11:00

Порошенко і Чавушоглу обговорили створення ЗВТ з Туреччиною

Президент України Петро Порошенко і мінстр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу домовились прискорити процес укладання угоди про зону вільної торгівлі між двома країнами. Про це повідомляє прес-служба глави держави. В ході зустрічі Чавушоглу запевнив, що Туреччина й надалі залишатиметься непохитною у підтримці територіальної цілісності України.

Президент України Петро Порошенко і мінстр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу домовились прискорити процес укладання угоди про зону вільної торгівлі між двома країнами. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Українці можуть отримати можливість їздити в Туреччину по ID-картках

"Сторони відзначили високу динаміку двосторонньої взаємодії у контексті реалізації досягнутих домовленостей і заявили, що це є міцною базою для подальшого розвитку стратегічного партнерства. У ході зустрічі також було окремо наголошено на важливості якнайшвидшого завершення переговорного процесу щодо укладення угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною", - йдеться у повідомленні.

В ході зустрічі Чавушоглу запевнив, що Туреччина й надалі залишатиметься непохитною у підтримці територіальної цілісності України, в тому числі невизнанні незаконної окупації Криму.

Крім того, було обговорено порядок денний наступного засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, яку заплановано провести під співголовуванням глав двох держав навесні поточного року.

Раніше Мевлют Чавушоглу заявляв, що співпраця з Росією важлива для Туреччини, але вона не передбачає перегляду позиції Анкари щодо конфліктів в Україні та Грузії.

"Ми підтримуємо територіальну цілісність України і Грузії. Ми не визнаємо анексію земель України", - сказав Чавушоглу.

Українці можуть отримати можливість їздити в Туреччину по ID-картках

Міністерство закордонних справ України веде переговори із Туреччиною про можливість перетину кордону українцями за внутрішніми картками-паспортами. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі 1+1 заявив голова МЗС Павло Клімкін.

"Ми почали серйозну розмову про це з нашими турецькими друзями. Може, це запрацює найближчим часом. Думаю, що вийдемо на результат дуже швидко, але не можу зараз сказати з точністю до одного тижня", - сказав міністр.

Також, за словами Клімкіна, подібні переговори ведуться і з Білоруссю.

Від листопада 2016 року українцям оформлюють тільки новенькі ID-картки. Однак не всім підряд: тільки бажання для отримання паспорта – замало.

Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям у 16 років та дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорту, якщо це підтверджено спеціальними документами. Крім того, ID-паспорт можна отримати, якщо вам час вклеювати фотокартку у 25 чи в 45 років, та у разі зміни прізвища.

До бази вносять дані про людину, у тому числі - ідентификаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. Також графічно нанесено прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце народження, дата видачі, міститься електронний підпис та фотографія.

У базу вносять також інформацію про шлюб, дітей та місце реєстрації, але жодних позначок в самому паспорті ви про це не знайдете. Ці дані зашифровані на спеціальному чипі.

Після оформлення картку видадуть через 20 робочих днів.

Водночас їздити за кордон за ID-картками все одно не вийде. І хоча в України є угода з Росією та Бєларуссю про перетин кордону за внутрішніми паспортами, їхні прикордонники наші нові паспорти за документ не вважають.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus