Президент нагородив військових 72 бригади, яку вороги охрестили "Чорною"

09.02.2017 08:00

Президент нагородив військових 72 бригади, яку вороги охрестили "Чорною"

Президент Петро Порошенко вручив державні нагороди України військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які відзначилися під час захисту Авдіївки. Про це у середу 8 лютого повідомив прес-секретар голови держави Святослав Цеголко.

Президент Петро Порошенко вручив державні нагороди України військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які відзначилися під час захисту Авдіївки.

Про це у середу 8 лютого повідомив прес-секретар голови держави Святослав Цеголко.

Він зазначив у Twitter: "Президент вручив державні нагороди військовим і рятувальникам, які відзначилися, захищаючи Авдіївку".

Пізніше в прес-службі голови держави з'явилося таке повідомлення: "Голова держави подякував воїнам 72-ї механізованої бригади за мужність і героїзм виявлені ними у захисті Авдіївки від російсько-терористичних військ, а також відважним рятувальникам, які під постійними обстрілами робили усе можливе надаючи допомогу мешканцям цього міста.

Президент зазначив, що ворог – російські терористичні війська – після артилерійської підготовки, перейшов у наступ з метою захоплення району "Промзона" в Авдіївці. Він назвав дії російсько-терористичних військ черговою провокацією, метою якої була спроба перекинути відповідальність і звинуватити українську сторону у порушенні режиму припинення вогню.

"Але весь світ побачив чим є українські Збройні Сили – українська армія, яку ми з вами створили за останні два з половиною роки", - сказав Порошенко.

Президент також відзначив, що "у цих боях 72-га механізована бригада підтвердила своє звання, однієї із найсильніших бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, яку ще у 2014 році через успішні військові операції, які вона провела в зоні бойових дій, вороги охрестили "Чорною бригадою".

"Це означає, що ворог боїться "Чорної бригади" і він знає, що там, де 72 бригада – ніхто нікуди не пройде, на крок не просунуться. Це для них ви "Чорна бригада", а для нас – ви світле і хоробре військо", - звернувся до військових Порошенко.

Президент дав відповідні доручення Міністру оборони України та начальнику Генерального штабу ЗСУ з метою відзначення 72 бригади особливими відзнаками, "щоб ті бійці, які приходять по контракту знали, який славний бойовий шлях пройшла бригада за останні місяці і тижні".

Голова держави вручив орден Богдана Хмельницького командиру 72 окремої механізованої бригади полковнику Андрію Соколову, командиру механізованого батальйону Олександру Вдовиченку, іншим воїнам бригади, які "умілими, чіткими, рішучими, а іноді і неординарними рішеннями забезпечили успіх на цьому важливому рубежі оборони".

Президент також нагородив та відзначив співробітників ДСНС, які врятували місто від гуманітарної катастрофи.

Голова держави зазначив, що в умовах щільного обстрілу терористами та російськими окупаційними військами міста, реальних загроз життю та здоров’ю, співробітниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій за його дорученням було невідкладно здійснено значний обсяг відновлювально-рятувальних робіт у місті щодо налагодження діяльності систем життєзабезпечення, розгортання пунктів обігріву та харчування, надання медичної та психологічної допомоги, організації евакуації частини населення.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх військовослужбовців – загиблих під час оборони та визволення Донбасу.

Голова держави подякував військовим та наголосив, що він та його команда роблять усе для того, щоб ситуація йшла шляхом деескалації до повного припинення вогню: "Належні умови для роботи наших дипломатів створюються вами: командирами і простими солдатами, які своїми звитягою, мужністю та героїзмом посилюють українську позицію на переговорах, озброюють нас аргументами, достатніми для того, щоб жорстко відстоювати наші національні інтереси".

Нагадаємо, 29 січня бойовики провели штурмові дії в районі Авдіївської промзони з метою захоплення позицій ЗСУ. Обидві сторони зазнали суттєвих втрат.

Внаслідок обстрілів Авдіївка залишилася без енергопостачання, електроенергії і тепла.

У місті оголосили надзвичайний стан.

Рятувальники терміново перекинули в Авдіївку додаткові технічні засоби, електрогенератори і польові кухні. Авдіївському коксохімічному заводу (АКХ), найбільшому в Європі коксохімічному підприємству, що зупинив роботу після обстрілів внаслідок знеструмлення, вдалося зберегти автономну генерацію електроенергії на заводі й обігрів Авдіївки на коксовому газі.

При цьому через обстріли бригади електромонтажників довгий час не могли вийти в район пошкодження ЛЕП. Світло до Авдіївки повернули аж 5 лютого.

31 січня російсько-окупаційні війська продовжили безуспішні атаки, застосовуючи артилерію і міномети.

1 лютого сили АТО відбили ще кілька наступів бойовиків.

2-4 лютого не припинялися масовані обстріли та вилазки окупантів.

Повідомлялося, що незаконне збройне формування "Сомалі" втратило в районі Авдіївки близько 40% особового складу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus