Путін ратифікував угоду про "Турецький потік" в обхід України

08.02.2017 00:00

Путін ратифікував угоду про "Турецький потік" в обхід України

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди з Туреччиною про будівництво газопроводу "Турецький потік". Про це йдеться в опублікованому документі на порталі правової інформації Росії. Як пишуть російські ЗМІ, газопровід дозволить значно знизити ризики, пов'язані з транзитом газу територією України.

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди з Туреччиною про будівництво газопроводу "Турецький потік".

Як передає "Еспресо", про це йдеться в опублікованому документі на порталі правової інформації Росії.

"Ратифікувати угоду між урядом Росії та урядом Турецької Республіки за проектом газопроводу "Турецький потік", підписаним у Стамбулі 16 жовтня 2016 року", - зазначено в розпорядженні.

Як пишуть російські ЗМІ, газопровід дозволить значно знизити ризики, пов'язані з транзитом газу територією України.

Офіційний представник російського кабміну з цього питання - заступник міністра енергетики Росії Юрій Сентюрін - заявляв, що угода "передбачає створення сприятливої нормативно-правової бази, включаючи податкові та митні режими, для проектування, будівництва та подальшої експлуатації газопроводу".

Він пояснив, що "Турецький потік" призначений для поставок російського газу на територію Туреччини, а також для забезпечення виконання російською стороною своїх зобов'язань щодо постачання газу на територію держав Європейського союзу після 2019 року".

Нагадаємо, 6 грудня 2016 року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав закон про ратифікацію угоди з Росією щодо будівництва газопроводу "Турецький потік". Перед цим 2 грудня парламент Туреччини ухвалив закон про ратифікацію угоди з Росією за проектом будівництва трубопроводу "Турецький потік".

Угода передбачає будівництво двох ниток магістрального трубопроводу по дну Чорного моря. Йдеться про будівництво газопроводу через Чорне море до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Довжина морської частини проекту повинна становити близько 910 км, сухопутної частини по турецькій території - 180 км. Загальну вартість проекту раніше оцінювали в 11,4 млрд євро.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links