Рада хоче зобов'язати місцеву владу та підприємства допомагати військкоматам

18.10.2016 14:00

Рада хоче зобов'язати місцеву владу та підприємства допомагати військкоматам

"Через деякі неточні формулювання, що існують в законі "Про військовий обов'язок", склалася така ситуація, що в адміністративно-територіальних одиницях України, де не існує військових комісаріатів, органи місцевої влади роблять вигляд, що питання призову їх не стосується", - сказав ініціатор законопроекту нардеп Антон Геращенко.

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 2985 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", щоб зобов'язати місцеві органи влади допомагати військкоматам. Відповідне рішення сьогодні, 18 жовтня, підтримали 237 нардепів.

"Через деякі неточні формулювання, що існують в законі "Про військовий обов'язок і військову службу", склалася така ситуація, що в адміністративно-територіальних одиницях України, де не існує військових комісаріатів, - наприклад, є три області, де військовий комісаріат один на три райони - органи місцевої влади роблять вигляд, що питання призову їх не стосується. Мною від імені фракції "Народний фронт" внесений законопроект, що уточнює закон "Про військовий обов'язок і військову службу" і зобов'язує місцеві органи влади допомагати військкоматам у питаннях організації призову призовників", - сказав ініціатор законопроекту нардеп Антон Геращенко.

Він додав, що місцеві органи влади мають допомагати розсилати повістки, допомагати у всіх видах роботи військкоматів.

Законопроектом передбачено зобов’язати всі органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військкоматів.

Також вони мають забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом та у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

В чинному законі такий обов’язок мали виконувати органи влади та керівники підприємств і закладів, лише там, де немає військових комісаріатів.

В пояснювальній записці до законопроекту сказано, що такі зміни не дозволять тепер органи влади і керівників підприємств і установ "ухилятися від будь-якої співпраці з такими комісаріатами".

Нагадаємо, 4 жовтня стартував осінній призов на строкову службу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links