Рада ухвалила спільну з польським Сеймом декларацію пам'яті і солідарності
20.10.2016 15:00

Верховна Рада ухвалила спільну з польським сеймом декларацію пам'яті та солідарності. Презентуючи документ, голова Верховної Ради Андрій Парубій нагадав, що польський сейм голосуватиме за цей же документ одночасно з українським парламентом і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську агресію проти України, Польщі та всього західного світу.
Верховна Рада ухвалила спільну з польським сеймом декларацію пам'яті та солідарності.
За це проголосували 243 депутата.
Презентуючи документ, голова Верховної Ради Андрій Парубій нагадав, що польський сейм голосуватиме за цей же документ одночасно з українським парламентом і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську агресію проти України, Польщі та всього західного світу.
У документі йдеться про великі історичні жертви народів Польщі і України заради захисту свободи і незалежності.
"Представники Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України спільно і одночасно приймаємо цю Декларацію пам'яті та солідарності, щоб вшанувати пам'ять мільйонів жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність", - йдеться в проекті Декларації.
Парламенти двох країн звертають увагу на те, що наслідком підписання пакту Ріббентропа-Молотова, підписаного 23 серпня 1939 року між двома тоталітарними режимами, була окупація Польщі Німеччиною та Радянським Союзом і масові репресії проти українського і польського народів.
"Ми віримо в необхідність активізації незаангажованих історичних досліджень і необхідність стримування сил, що призводять до суперечностей в наших державах", - йдеться в тексті Декларації.
Крім того, звертається увага на те, що "здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права і договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей і ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи".
У проекті також зазначено: "Відзначаємо необхідність згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглибленню співпраці Альянсу з Україною та її стратегічної мети отримати членство в НАТО. Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність і захищати об'єднану Європу від зовнішньої агресії".
Раніше передбачалося, що сеймас Литви також синхронно проголосує за цей документ, однак, за словами голови комітету Ради у закордонних справах Ганни Гопко, наразі повноваження діючого сеймаса закінчилися, а новообраний приступить до роботи лише у другій половині грудня.
Очікується, що після цього Литва також проголосує за цей документ. Наразі через неголосування Литви з тексту було видалено згадування про неї.
Також Гопко заявила, що прийняття цього документу позитивно вплине на наступний розвиток політики ЄС щодо Росії.
У свою чергу екс-міністр закордонних справ, депутат від "Батьківщини" Борис Тарасюк заявив, що ця декларація нейтралізує постанови, прийняті польською владою у липні про визнання геноциду поляків з боку українських націоналістів в середині 20 століття.
Зазначимо, останнім часом між Польщею та Україною зростає напруженість з історичної оцінки Волинської трагедії. У вересні Україна і Польща домовилися про спільну роботу істориків, спрямовану на примирення між українським і польським народами.
Крім того, народні депутати схвалили заяву Верховної Ради України "У зв'язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року і 22 липня 2016 року про оцінку польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни", в якій запропонували Польщі припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії.
Раніше український президент Петро Порошенко закликав не політизувати історичне минуле і підкреслив, що не можна дозволити панувати антиукраїнським або антипольським настроям, від яких виграє третя сторона - країна-агресор.
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…