Рада закликала іноземні парламенти засудити РФ за напад на Авдіївку

07.02.2017 23:00

Рада закликала іноземні парламенти засудити РФ за напад на Авдіївку

Верховна Рада схвалила постанову про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії РФ проти України. За це рішення проголосували 258 народних депутатів. Від фракції "Опоблок" жоден депутат не підтримав постанову, а від груп "Воля народу" і "Відродження" – по 2 депутата.

Верховна Рада України схвалила постанову про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України (№6039).

За це рішення проголосували 258 народних депутатів з 338 зареєстрованих в сесійній залі, повідомляє УНІАН.

Від фракції "Опозиційний блок" жоден депутат не підтримав постанову, а від груп "Воля народу" і "Відродження" – по два депутата.

ак, Верховна Рада закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації засудити РФ за порушення режиму припинення вогню, передбаченого Мінськими домовленостями, навмисну руйнацію іррегулярними та регулярними збройними формуваннями Росії міста Авдіївка Донецької області та варварські напади на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення.

Український парламент також закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації здійснити всі можливі заходи, що сприятимуть припиненню невибіркових нападів іррегулярних та регулярних збройних формувань РФ на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення, та відвернуть гуманітарну катастрофу в Авдіївці.

Окрім того, ВР закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації вжити заходи, спрямовані на попередження подальшої ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України та її припинення.

Верховна Рада також просить Організацію з безпеки і співробітництва в Європі сприяти дотриманню Російською Федерацією режиму припинення вогню на Донбасі, зокрема, в районі міста Авдіївка Донецької області.

Парламент закликає міжнародні організації, представників громадянського суспільства, правозахисних організацій розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного гуманітарного права в ході нинішньої ескалації збройної агресії РФ проти України, зокрема, можливого скоєння воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Водночас, Верховна Рада доручає Генеральній прокуратурі надіслати до Міжнародного кримінального суду матеріали і документи, які свідчать про порушення міжнародного гуманітарного права під час ескалації збройної агресії РФ в рамках провадження, яке здійснюється МКС відповідно до Постанови від 4 лютого 2015 № 145-VIII "Про заяву Верховної Ради "Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян".

Нагадаємо, 31 січня голова Верховної Ради України Андрій Парубій та кілька народних депутатів України звернулися з відкритим листом до парламентів країн-членів Європейського Союзу, США, Канади, Японії та Європейського Парламенту з проханням закликати Росію припинити загострення ситуації на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus