Російські банки в Україні працюють під наглядом куратора - НБУ

07.02.2017 15:00

Російські банки в Україні працюють під наглядом куратора - НБУ

Банки з російським капіталом в Україні в даний час обмежені в операціях, працюють під наглядом куратора і шукають покупця, повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова на прес-конференції в Києві у вівторок. Вона нагадала, що нині на ринку працюють п'ять банків з російським капіталом.

Банки з російським капіталом в Україні в даний час обмежені в операціях, працюють під наглядом куратора і шукають покупця, повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова на прес-конференції в Києві у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".

НБУ: в Україні тепер п'ять проблемних банків

Вона нагадала, що нині на ринку працюють п'ять банків з російським капіталом. "Для них є два шляхи: або знайти нового власника, або поступово скорочувати свою присутність на ринку", - сказала вона.

При цьому Рожкова додала, що хоча російські банки в даний час докапіталізовані за рахунок конвертації в капітал раніше залучених ресурсів материнських банків, подальше розширення їхнього бізнесу в зв'язку із санкціями є проблематичним.

"Їхня (російських банків - ред.) докапіталізація сталася переважно за рахунок конвертації раніше залучених материнських ресурсів у капітал. Тому, з огляду на чинні санкції, говорити про потенційну майбутню докапіталізацію ми не можемо, а, значить, ніякого розвитку бути не може, тому що нарощування активів викликає необхідність у додатковому капіталі", - сказала Рожкова.

НБУ: в Україні тепер п'ять проблемних банків

В Україні зараз п'ять проблемних банків, але це не означає, що вони будуть закриті. Про це на брифінгу у вівторок повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

"Упродовж 2,5 року банки періодично потрапляли в статус проблемності, в цей період 13 банків зуміли вийти з проблемності і нормально працюють. Статус проблемності - це не вирок. Він дає нам можливість накладати певні обмеження", - заявила вона.

Ймовірно, що до проблемних банків НБУ зараховує установи з непрозорою структурою капіталу. Наразі таких банків два: "Новий" і "Гефест".

"У банку "Новий" є мажоритарний акціонер, це державне підприємство КБ "Південне", яке належить до військово-промислового комплексу і космічної галузі та є стратегічним. Саме з цим пов'язана затримка легалізації власності. Конструкторському бюро належить 18% акцій, а решта розпорошена між дрібними акціонерами, частина яких пов'язана з керівництвом КБ. Очевидно, що для вирішення цієї проблеми, необхідна позиція державних органів, які над цим працюють", - розповів на цьому ж брифінгу начальник відділу департаменту реєстраційних питань і ліцензування Олександр Бевз.

"Банк "Гефест" - це передостанній банк, який був створений у період "бебі-буму" наприкінці 2013 року і не вів жодної діяльності. По суті, у цього банку проблема не тільки зі структурою власності, а й з капіталом. Ми встановили власника, він надав гарантійні листи. Власник шукає покупця. Якщо він не виконає нормативи капіталу або не знайде покупця, банк не залишиться на ринку", - додав він.

Зазначимо, голова Національного банку Валерія Гонтарева вважає, що великих банкрутств банків на ринку більш не буде.

"У нас 40 банків за активами становили 97% всієї системи. З першої двадцятки ви вже бачили, хто не вижив. Друга двадцятка здала тест 1 січня 2017 року. Пішли "Платинум" і "Фортуна-Банк". Залишилися банки, які становлять 3% від активів системи", - сказала голова НБУ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links