"Самопоміч" вимагає покарати поліцію за розгін блокувальників ОРДЛО

07.02.2017 15:00

"Самопоміч" вимагає покарати поліцію за розгін блокувальників ОРДЛО

Фракція "Самопоміч" закликає комітет із правоохоронної діяльності розібратися з тими, хто застосував силу до "ветеранів АТО" і завадив блокуванню дороги поблизу Бахмута. Про це заявив Єгор Соболєв із трибуни Верховної Ради в оточенні своїх соратників. Він поклав відповідальність за інцидент на начальника поліції Донецької області В'ячеслава Аброськіна й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Фракція "Самопоміч" закликає комітет із правоохоронної діяльності розібратися з тими, хто застосував силу до "ветеранів АТО" і завадив блокуванню дороги поблизу Бахмута. Про це заявив Єгор Соболєв із трибуни Верховної Ради в оточенні своїх соратників, пише Українська правда.

Він поклав відповідальність за інцидент на начальника поліції Донецької області В'ячеслава Аброськіна й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

6 лютого Аброськін повідомив, що поліція розблокувала дорогу поблизу міста Часів Яр Бахмутського району Донецької області, яку перекрили невстановлені особи у балаклавах.

"Вчора біля українського Бахмута люди в формі української поліції напали на ветеранів цієї війни за незалежність, труїли газом, збивали з ніг, додавали палицями по головах. Єдина провина цих ветеранів – що вони виступили проти торгівлі на крові, торгівлі з окупованими територіями", – заявив Соболєв.

"Всі спостерігали за нападом на Авдіївку минулого тижня, але мало хто здогадувався, що за два десятки кілометрів праворуч ешелон за ешелоном кожного дня з і в окуповані території ішла торгівля величезними обсягами", – обурився він.

За словами Соболєва, ветерани взяли на себе обов’язки органів влади, а "у вдячність вони отримали газ, кийки і кримінальні справи".

"Якщо новий "Беркут" на чолі з новими керівниками і разом зі старими "тітушками" забули, чим закінчилися напади на людей на Майдані, то суспільство швидко їм нагадає", – сказав нардеп.

"Ми просимо комітет з правоохоронної діяльності вже завтра на чолі з Андрієм Кожем'якіним зібрати спеціальне засідання і розглянути цей напад, розглянути особисту відповідальність донецького-севастопольського генерала Аброськіна. Розглянути відповідальність міністра внутрішніх справ, без якого такі операції не мають бути можливими", – заявив Соболєв.

"Ми просимо весь український парламент зробити свою роботу: ухвалити закон, який зробить цю торгівлю на крові незаконною. Неможна торгувати з державою, яка на ці гроші озброює і вбиває наших людей. Неможна торгувати з державою, яка напад за нападом нищить Україну зсередини. Це просте правило ми з вами досі не вивчили", – додав він.

"Самопоміч" просить усіх депутатів приєднатися до її ініціативи – й ухвалити закон про тимчасово окуповані території.

Партія закликає парламент розслідувати й притягнути до відповідальності "тих людей, які хочуть стати новими Захарченками, новими Коряками, новими катами цієї держави".

Нагадаємо, що за версією активістів торгової блокади окупованих районів Донбасу, в автобусі перебували тітушки. У Штабі блокади торгівлі з окупантами повідомили, що поліцейський спецназ використовував гумові дубини і сльозогінний газ.

Як повідомлялося, 25 січня ветерани АТО і народні депутати заблокували залізницю Луганськ-Попасна в рамках торговельної блокади окупованих регіонів Донбасу. На наступний день, 26 січня, активісти заблокували ще одну станцію - Світланове. 2 лютого ветерани й активісти перекрили залізничний переїзд поблизу міста Бахмута Донецької області.

Чиновники і керівництво силових органів негативно поставилися до ініціативи, а прокуратура за фактом блокування дороги на Луганщині відкрила провадження.

Як заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, основним органом, який займатиметься питаннями переміщення товарів "до" та "з" окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), стане державна фіскальна служба (ДФС), тоді як раніше ці питання були в компетенції міжвідомчої групи.

3 лютого голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зустрівся з активістами блокади окупованих територій поблизу Бахмута. За його словами, сторони домовилися про спільний контроль за пропуском товарів на окуповану територію. Також домовилися пропускати потяги для кар'єрів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links