Штайнмаєр став новим президентом ФРН

12.02.2017 19:00

Штайнмаєр став новим президентом ФРН

Соціал-демократ Франк-Вальтер Штайнмаєр став 12-м президентом ФРН, не залишивши жодних шансів чотирьом іншим кандидатам. За нього проголосували 931 з 1260 членів колегії виборців за необхідних 631. Вибори пройшли в один тур. Перемога Штайнмайеру, який був єдиним кандидатом від трьох партій, що входять до правлячої коаліції, була фактично гарантована спочатку.

Соціал-демократ Франк-Вальтер Штайнмаєр став 12-м президентом ФРН, не залишивши жодних шансів чотирьом іншим кандидатам.

За нього проголосували 931 з 1260 членів колегії виборців за необхідних 631, повідомляє "Укрінформ".

Вибори пройшли в один тур. Теоретично можуть бути 3 туру.

Перемога Штайнмайеру, який був єдиним кандидатом від трьох партій, що входять до правлячої коаліції - Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) - була фактично гарантована спочатку. Політик користується значною популярністю не лише у колег, але і в народі, кілька років поспіль очолюючи рейтинг найпопулярніших політиків ФРН (обганяючи, в тому числі, і канцлера Ангелу Меркель).

Франк-Вальтер Штайнмаєр прийшов у бундестаг в неділю, 12 лютого, з дружиною Ельке Бюденбендер (для якої в 2010 році став донором при операції з пересадки нирки), дочкою і мамою.

Президент України Петро Порошенко привітав Штайнмайера з обранням Федеральним президентом ФРН.

"Сердечно вітаю Франка-Вальтера Штайнмайера - великого друга України з обранням Федеральним президентом ФРН!" - написав Порошенко в Твіттері.

Він також зазначив, що розраховує на продовження дружньої та плідної співпраці заради процвітання об'єднаної Європи - демократичної і вільної.

Штайнмайер народився в 1956 році в Детмольде (земля Північного Рейн-Вестфалія) в робітничій сім'ї. Здобув освіту в сфері юриспруденції та політичних наук. Був конкурентом Ангели Меркель у 2009 році в боротьбі за пост канцлера. З 2005 року був міністром закордонних справ, потім віце-канцлером, главою фракції СДПН у бундестазі і знову міністром.

21 лютого 2014 року Штайнмайер став одним з гарантів при підписанні Угоди про врегулювання політичної кризи в Україні між Віктором Януковичем і лідерами опозиції, яка згодом провалилася. Пізніше грав дуже активну роль в рамках "Нормандського формату".

27 січня Штайнмаєр пішов у відставку з поста глави МЗС Німеччини. Новим міністром закордонних справ став віце-канцлер Зігмар Габріель, який очолював міністерство економіки та енергетики.

Президент ФРН обирається на 5 років. Ця посада є в країні швидше репрезентативною. Реальна влада є в руках канцлера.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus