Суд розпочав розгляд позову Тимошенко проти НКРЕКП

26.07.2016 08:00

Суд розпочав розгляд позову Тимошенко проти НКРЕКП

Окружний адміністративний суд Києва розпочав попереднє засідання у справі за позовом Юлії Тимошенко проти НКРЕКП. Позов лідера "Батьківщини" проти Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, стосується скасування рішень комісії про підвищення тарифів на гарячу воду.

Окружний адміністративний суд Києва розпочав попереднє засідання у справі за позовом Юлії Тимошенко проти НКРЕКП.

Позов лідера опозиційної "Батьківщини" проти Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, стосується скасування рішень комісії про підвищення тарифів на гарячу воду.

Під час попереднього засідання до судової справи як треті особи на стороні позивача долучилися чотири представники громадськості як фізичні особи та один житловий кооператив, повідомляє партійний сайт "Батьківщини".

"Цей суд - це справа народу України проти незаконно встановлених тарифів, тож ми вдячні всім громадянам України, які допоможуть домогтися справедливості та встановити чесні та економічно обґрунтовані тарифи", – заявив під час засідання представник позивача, народний депутат від "Батьківщини" Іван Крулько.

На попередньому засіданні сторона Тимошенко подала низку клопотань. Зокрема, суд попросили залучити до справи Кабінет Міністрів України та ПАТ "Укргазвидобування". Адже тарифи на гарячу воду були підвищені саме на підставі рішення уряду про підвищення ціни на газ, який видобуває "Укргазвидобування".

"Не вірте нікому, починаючи з прем'єр-міністра, який хоче переконати, що це економічно обґрунтований тариф! За статтею 13 закону про ціни та ціноутворення, орган, який затверджує тарифи від імені держави, зобов'язаний перевірити і довести економічне обґрунтування", - зауважив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко і наголосив, що ані НКРЕКП, ані уряд Володимира Гройсмана цього не зробили.

Також сторона Тимошенко подала клопотання про оголошення перерви у попередньому засіданні для можливості вивчення додаткових матеріалів справи.

Як пояснив журналістам Микола Титаренко, представник Тимошенко у суді, на момент передачі позову проти НКРЕКП була опублікована лише одна постанова - №1102, яка є на сьогоднішній момент предметом оскарження. Однак відповідач вніс додаткові матеріали до цієї постанови.

"Виходячи з додатків, які додані до матеріалів справи, були подані інші постанови НКРЕКП і за наслідком їх вивчення, очевидно, буде збільшено наші позовні вимоги", - зауважив юрист.

У результаті Окружний суд задовольнив клопотання позивача і оголосив перерву до 12 серпня.

"Ми розуміємо, що чинна влада піде на всі можливі дії, щоб залишити ці всі рішення в силі. Адже олігархічні групи, які контролюють сьогодні всі приватні облгази та обленерго, які контролюють корумпований "Нафтогаз України", контролюють всі можливі потоки, хочуть, щоб залишилися ці грабіжницькі тарифи, бо через них вони напряму збагачуються, в тому числі і через систему субсидій", - підсумував народний депутат Крулько.

Нагадаємо, "Батьківщина" подала два позови до Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконного підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення і водопостачання.

У іншому позові - проти уряду Гройсмана - Тимошенко вимагає скасувати постанову, якою Кабінет Міністрів відмінив так звані соціальні норми споживання газу і встановив єдину ціну на газ.

Наступне засідання Окружного адміністративного суду Києва у цій справі відбудеться у середу, 27 липня, о 15:00.

Тексти позовів можна переглянути тут і тут.

Тимошенко також вимагає прийняти новий закон про НКРЕКП, який передбачатиме призначення її членами незалежних від президента та виконавчої влади людей. "Батьківщина" пропонує спочатку скласти широкий перелік кандидатів, а потім жеребкуванням визначити фахівців, які увійдуть до НКРЕ.

З аналогічною вимогою до чинної української влади також виступає Євросоюз. Відповідний законопроект передбачає створення регулятора, незалежного ані від уряду, ані від президента, ані від парламенту.

Україна узяла зобов'язання щодо реформування регулятора, коли приєднувалася до Європейського Енергетичного співтовариства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links