Турецька влада вже звинувачує Ґюлена навіть у землетрусах

08.02.2017 19:00

Турецька влада вже звинувачує Ґюлена навіть у землетрусах

Міський голова Анкари Меліх Гекчек заявив, що нещодавній землетрус біля узбережжя Туреччини - справа рук опозиційного турецького ісламського богослова, духовного лідера суспільно-політичного руху "Хизмет" Фетхуллаха Ґюлена, який він влаштував за допомогою західних держав, щоб завдати шкоди турецькій економіці.

Міський голова Анкари Меліх Гекчек заявив, що нещодавній землетрус біля узбережжя Туреччини - справа рук опозиційного турецького ісламського богослова, духовного лідера суспільно-політичного руху "Хизмет" Фетхуллаха Ґюлена. Стихійне лихо він нібито влаштував за допомогою західних держав, щоб завдати шкоди турецькій економіці, повідомляє NEWSru.com.

Мер упевнений в необхідності проведення розслідування за участю сейсморозвідувального судна, що перебувало в момент невеликого землетрусу поблизу портового міста Чанаккале.

"Й неважливо, що вони (слідчі - ред.) скажуть. Я все ще переймаюся з приводу ймовірності організації штучного землетрусу", - сказав Гекчек, додавши, що "терористична організація Ґюлена (FETO) раніше організовувала землетруси".

За його словами, "їхній план провалився, оскільки цю стратегію вчасно розкрили для громадськості". "Але тепер вони намагаються влаштувати економічну кризу за допомогою великого землетрусу", - заявляє мер Анкари.

Землетрус магнітудою 5,2 стався в понеділок, 6 лютого 2017 року, біля західного узбережжя Туреччини. Епіцентр був в Егейському морі, за 23 км від міста Бехрам. Даних про руйнування та загиблих не надходило.

Як повідомлялося, Ґюлен мешкає у США. Після невдалого військового перевороту, вчиненого вночі проти 16 липня 2016 року в Туреччині, влада вважає Ґюлена організатором заколоту. Сам проповідник ці звинувачення категорично відкидає.

Експерти називають погляди Ґюлена поєднанням поміркованого ісламу та проєвропейських принципів відкритої Туреччини, вперше викладених Ататюрком, тоді як нині у цій країні посилюється курс на консервативний іслам.

Сполучені Штати відмовляються видавати Ґюлена чинній турецькій владі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає Ґюлена своїм особистим ворогом №1.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links