У Бухаресті вже два мітинги: один - за відставку уряду, другий - президента

08.02.2017 08:00

У Бухаресті вже два мітинги: один - за відставку уряду, другий - президента

7 лютого президент Румунії Клаус Йоганніс виступив із зверненням перед депутатами обох палат парламенту – Сенату і Палати депутатів. У своєму виступі президент закликав членів правлячої коаліції до здорового глузду, пошуку оптимальних шляхів виходу з кризової ситуації, переконуючи уряд зосередитися на вирішенні нагальних соціально-економічних проблем.

У Румунії восьмий день поспіль тривають антиурядові маніфестації: головна вимога протестувальників – відставка уряду і проведення дострокових парламентських виборів.

Учасники іншої акції протесту, яка триває перед президентським палацом Котрочень, вимагають відставки президента Клауса Йоганніса, передає Укрінформ.

"Ми продовжимо наші акції протесту, так як навіть після звернення президента Клауса Йоганніса до парламентаріїв нам здається, що лідери коаліції наші голоси так і не почули", - заявив один з учасників акції.

За попередніми даними, в антиурядовому мітингу на площі Вікторія у центрі Бухареста беруть участь близько 10 тисяч громадян, в той час, як на мітингу проти президента присутні трохи більше тисячі мешканців румунської столиці.

Як повідомлялося, 31 січня уряд Румунії затвердив екстрені постанови про внесення змін у кримінальне законодавство. Це і стало приводом для початку антиурядових протестів. Більшість маніфестантів вважають, що своїми постановами уряд мав намір узаконити в країні хабарництво і корупцію.

5 лютого постанови були скасовані, проте маніфестанти продовжили акції протесту.

7 лютого президент Румунії Йоганніс виступив із зверненням перед депутатами обох палат парламенту – Сенату і Палати депутатів. У своєму виступі президент закликав членів правлячої коаліції до здорового глузду, пошуку оптимальних шляхів виходу з кризової ситуації, переконуючи уряд зосередитися на вирішенні нагальних соціально-економічних проблем, а не на пом'якшення кримінального законодавства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus