У Музеї під відкритим небом горіли "Карпати". Керівництво підозрює будівельну мафію
21.10.2016 19:00

За інформацією ТСН, горіла експозиція "Карпати". "Історичний фонд постраждав, тому що ця будівля, вона XIX століття", - йдеться в сюжеті "1+1". Журналісти телеканалу посилаються на директора музею Юрія Бойка, котрий вважає, що мав місце підпал "можливо, з боку забудовників, які вже не вперше зазіхають на територію музею в Пирогові".
У Національному музеї народної архітектури та побуту України в п'ятницю, 21 жовтня 2016 року, сталася пожежа, передає "Четверта влада".
Як уточнюється на офіційному сайті Київського міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, інформація про спалах надійшла 21 жовтня о 09.31.
"Після прибуття рятувальників встановили, що горить одна з дерев'яних експозицій господарської будівлі розміром 4x8 кв. м. Вона не є пам'яткою архітектури, належить до категорії виставкового експоната. О 10.07 пожежу локалізували, а о 10.10 - ліквідували", - заявляють пожежники.
За інформацією ТСН, горіла експозиція "Карпати". "Історичний фонд постраждав, тому що ця будівля, вона XIX століття", - йдеться в сюжеті "1+1". Журналісти телеканалу посилаються на директора музею Юрія Бойка, котрий вважає, що мав місце підпал "можливо, з боку забудовників, які вже не вперше зазіхають на територію музею в Пирогові".
"...Згоріла дерев'яна будівля 1830 року, що належить до класу господарських. Вона була перевезена до музею з Рахівщини на Закарпатті і експонувалася в експозиції "Карпати", щоправда, без інтер'єрів", - сповіщає "Музейний простір".
За відкритими даними, наймасштабніша пожежа протягом останніх 10 років сталась в Національному музеї народної архітектури і побуту 2006 року.
Тоді згоріла унікальна гуцульська хата в цій же експозиції "Карпати" та два господарських приміщення. Через пожежу безслідно зникла колекція з понад 20 унікальних дерев’яних різьблених скринь XVIII-XIX століття, яку напередодні для музею придбав меценат за 99 тис. гривень. Досы винних у злочині так і не знайшли.
У лютому 2011 року в музеї згоріла "стая" з полонини Германівка (початок ХХ століття) з Косівщини, що також експонувалася в експозиції "Карпати" і була єдиною автентичною будівлею, яка представляла у музеї традиційне полонинське будівництво.
У березні 2013 року згоріла дерев'яна баня з села Михайлівка Олевського району Житомирської області.
Як повідомляв 2010 року попередній керівник музею Павло Федака, "біля музею Київрада в 2006-2008 роках роздала забудовникам 28 земельних ділянок".
"Причому спочатку їх виділяли на сільськогосподарські потреби, а потім раптом дозволили будівництво. Розумієте, якщо на цих землях побудують висотні будинки, а один вже практично зведено, музей у Пирогові просто зникне. Він цінний саме унікальним навколишнім середовищем. Такого немає ніде в Європі, але влада, схоже, не цінує того, що ми має", - пояснював він.
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…