У США вимагають розслідувати натяки радника Трампа про пом'якшення санкцій щодо РФ

11.02.2017 13:00

У США вимагають розслідувати натяки радника Трампа про пом'якшення санкцій щодо РФ

Скандал навколо переговорів радника президента США Дональда Трампа Майкла Флінна з російським послом в США Сергієм Кисляком виходить на новий виток: низка конгресменів вимагають розслідувати натяки радника про пом'якшення санкцій щодо Росії. У самого Флінна відбулася телефонна розмова з віце-президентом Майком Пенсі, який спростовував факт подібних розмов.

Скандал навколо переговорів радника президента США Дональда Трампа Майкла Флінна з російським послом в США Сергієм Кисляком виходить на новий виток: низка конгресменів вимагають розслідувати натяки радника про пом'якшення санкцій щодо Росії.

Як передає The Washington Post, у самого Флінна відбулася телефонна розмова з віце-президентом Майком Пенсі - він став найбільш високопоставленим представником адміністрації, який спростовував факт подібних розмов.

Розмова (або розмови) між Флінном і Кисляком проходили в кінці грудня 2016 року, коли Барак Обама ввів чергові санкції на адресу РФ через втручання російських хакерів в американські вибори. Інформація про зміст контактів надходить неоднозначна: в США заявляють, що вони могли обговорювати санкції, хоча Флінн цього і не пам'ятає. У Кремлі заявляють, що ЗМІ невірно повідомляють про зміст розмов, і санкції не обговорювалися.

Провести розслідування зажадали сенатори-демократи Ед Меркі і Кріс Мерфі. Агентство АР вказує, що оскільки розмова проходила до інавгурації Трампа, Флінн виступав як приватна особа і за законом не мав права обговорювати рішення керівництва з офіційним представником іноземної держави.

Конгресмен-демократ Адам Чіфф, член комітету палати представників з питань розвідки, заявив, що якщо підозри щодо Флінна підтвердяться, він повинен залишити свій пост: "Якщо нинішній радник з нацбезпеки недооцінює інтереси національної безпеки Сполучених Штатів, він не підходить для цієї посади".

Вперше про п'ять телефонних розмовах Флінна і Кисляка повідомило агентство Reuters. Зазначалося, що контакти відбулися 29 грудня - в день, коли адміністрація Барака Обами оголосила про введення нових санкцій проти РФ, звинувативши Москву у втручанні у вибори президента США, що пройшли в листопаді 2016 року. Джерела WP повідомили виданню про неодноразові контакти. А також про те, що під час цих бесід Флінн подав Кремлю сигнал, що Москва може розраховувати на пом'якшення обмежувальних заходів, запроваджених попередньою адміністрацією, після приходу до влади нового глави США. Флінн закликав Москву не надто гостро реагувати на нові санкції, введені Обамою, даючи зрозуміти, що обидві сторони зможуть переглянути це питання.

Джерела стверджують, що як мінімум одна з розмов сталася безпосередньо в період між оголошенням Обамою про висилку російських дипломатів і відповідною заявою президента РФ Володимира Путіна. Він вирішив не чинити негайних дзеркальних заходів. Трамп тоді назвав це "відмінним ходом" розумної людини.

Віце-президент США Майк Пенс в січні заявив в інтерв'ю CBS News, що говорив із цього приводу з Флінном. "Нічого, що пов'язано з рішенням США з приводу висилки російських дипломатів або введення санкцій проти Росії, вони не обговорювали", - запевнив він журналістів.

На цьому тижні Білий дім прояснив позицію Трампа щодо антиросійських санкцій: ніякої відміни до повернення Криму Україні, заявив офіційний представник Білого дому, прес-секретар Трампа Шон Спайсер. Його заява прозвучала на тлі кроку американських сенаторів, які внесли на розгляд законопроект, що перешкоджає будь-яким одноосібним рішенням президента про скасування санкцій проти РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus