У Трампа вартість стіни на кордоні з Мексикою оцінили в 21 млрд доларів

10.02.2017 10:00

У Трампа вартість стіни на кордоні з Мексикою оцінили в 21 млрд доларів

Реальна ціна стіни на кордоні Мексики і США, яку обіцяв побудувати президент Дональд Трамп, може виявитися вдвічі вища, ніж її оцінки в ході передвиборної кампанії. У доповіді міністерства внутрішньої безпеки сказано, що зведення загороджень обійдеться в 21,6 млрд доларів. При цьому незалежні компанії називають ціну аж до 25 млрд доларів - зокрема, через необхідність викуповувати приватні землі біля кордону.

Реальна ціна стіни на кордоні Мексики і США, яку обіцяв побудувати президент Дональд Трамп, може виявитися вдвічі вища, ніж її оцінки в ході передвиборної кампанії. У доповіді Міністерства внутрішньої безпеки (МВБ) сказано, що зведення загороджень обійдеться в 21,6 млрд доларів, передає Reuters. При цьому незалежні компанії називають ціну аж до 25 млрд доларів - зокрема, через необхідність викуповувати приватні землі біля кордону, пише NEWSru.com.

Папа Франциск: нині потрібно будувати мости, а не стіни

Під час передвиборної кампанії будівництво стіни на кордоні з Мексикою стало однією з найбільш резонансних обіцянок майбутнього президента. Тоді він оцінював проект на суму до 12 млрд доларів.

Проект МВБ передбачає будівництво стіни протяжністю близько 2 тисяч кілометрів. З урахуванням вже наявних загороджень це означає посилення кордону з Мексикою майже на всій його протяжності. У документі вказується, що це буде ціла система стін і парканів. Передбачається, що роботи буде завершено наприкінці 2020 року, передає РІА "Новости".

МВБ вважає можливим домогтися від Конгресу фінансування проекту в травні, а до вересня укласти контракти з підрядниками. На першому етапі планується спорудження трьох ділянок стіни: біля Сан-Дієго в Каліфорнії, Ель-Пасо і долини Ріо-Гранде в Техасі. Вона оцінюється в 360 млн доларів і, як зазначає Reuters, дозволить Трампу продемонструвати своїм виборцям намір дотримуватися озвучених в ході передвиборної кампанії обіцянок.

Reuters повідомляє, що за останній час прикордонні регіони відвідали кілька делегацій з Конгресу, а адміністрація готується до підписання масштабних контрактів на закупівлю сталі для будівництва.

Оцінка МВБ вперше передбачає вартість викупу земель біля кордону, зазначає агентство, і це основна причина для значного зростання оцінки проекту. Крім того, в звіті вказується, що на певних ділянках будівництво натрапить на юридичні бар'єри, і в разі відмови приватних власників від продажу адміністрації доведеться подавати низку судових позовів. Також до зростання складнощів будівництва та його ціни призведе необхідність дотримуватись міжнародних договорів, наприклад, підписану з Мексикою угоду про водні ресурси.

Трамп раніше підкреслював, що в підсумку будівництво оплатить Мексика - наприклад, за рахунок нового податку на експортовані до США товари. Мексиканський президент Енріке Пенья Ньєто багаторазово заявляв, що його країна за це платити не буде, і скасував візит до Вашингтона наприкінці січня.

Мільярдер послідовно заявив про необхідність будівництва стіни на кордоні з Мексикою, щоб припинити приплив нелегальних іммігрантів з цієї країни до США, а також поставити заслін на шляху наркотрафіку.

Папа Франциск: нині потрібно будувати мости, а не стіни

Папа Римський Франциск заявив, що сьогодні у світі потрібно не стіни зводити, а будувати мости. Про це понтифік сказав на зустрічі з вірянами, натякаючи, вочевидь, на намір президента США Дональда Трампа побудувати стіну на кордоні з Мексикою, повідомляє Укрінформ з посиланням на The Independent.

"У соціальному і громадянському контексті я закликаю не зводити стіни, а будувати мости", - сказав понтифік.

Він також натякнув на слова Трампа про те, що затрати на мур має відшкодувати Мексика.

"Не відповідайте на зло злом. Переможіть зло добром, образу – прощенням. Християнин ніколи не сказав би: "Ви будете платити за це". Ніколи", - наголосив Папа.

Крім того, у своїй промові Франциск, імовірно, натякнув на міграційний указ Трампа, який тимчасово забороняє в'їзд біженцям та обмежує поїздки для громадян із семи країн з переважно мусульманським населенням.

Як повідомлялося, 25 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Причому платити за неї він хоче зобов'язати мексиканців, запровадивши 20-відсотковий податок на імпорт товарів із країни.

Збудувати вздовж кордону стіну протяжністю 2000 миль було однією з ключових обіцянок Трампа під час виборчої кампанії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links