Велика Британія прагне зберегти вільну торгівлю з ЄС після Brexit - Мей

21.10.2016 22:00

Велика Британія прагне зберегти вільну торгівлю з ЄС після Brexit - Мей

За словами прем'єрки, її метою є "закріплення Великої Британії як близького партнера ЄС" навіть після Brexit, а також "зрілі та скоординовані" відносини з Євросоюзом. Велика Британія хотіла б укладення "якомога більш сприятливої угоди про торгівлю товарами та послугами в межах єдиного ринку", зазначила Мей.

Велика Британія виступає за збереження принципу вільної торгівлі товарами та послугами з Євросоюзом навіть після виходу країни з ЄС (Brexit), заявила в п'ятницю, 21 жовтня 2016 року, британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей після зустрічі з європейськими лідерами в Брюсселі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами Мей, її метою є "закріплення Великої Британії як близького партнера ЄС" навіть після Brexit, а також "зрілі та скоординовані" відносини з Євросоюзом.

Велика Британія хотіла б укладення "якомога більш сприятливої угоди про торгівлю товарами та послугами в межах єдиного ринку", зазначила Мей.

Водночас вона визнала, що сторони можуть зіткнутися зі складними моментами, коли офіційні перемовини про вихід Великої Британії з ЄС буде розпочато, йдеться у повідомленні.

На початку жовтня Мей повідомила, що уряд Великої Британії має намір ініціювати перемовини про вихід держави зі складу Євросоюзу відповідно до 50-ї статті Лісабонського договору до березня 2017 року. Відповідно до статті, яка регулює вихід країни з ЄС, на переговори відводиться два роки.

У п'ятницю вона висловила впевненість у тому, що вихід Великої Британії з ЄС може бути спокійним, якщо сторони підійдуть до перемовин "конструктивно".

Під час саміту у Брюсселі очільники інших країн ЄС попередили Мей про складнощі, з якими доведеться зіткнутися Великій Британії при виході з блоку.

Мей позначила в загальних рисах умови, які їй хотілося б обговорити під час перемовин про вихід Великої Британії з ЄС, однак відмовилася вдаватися в деталі до початку офіційних перемовин.

У п'ятницю британському прем'єру ще належить зустрітися з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, який буде ключовою фігурою на перемовинах по Brexit.

Як повідомлялося, в середині жовтня голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що єдиною альтернативою жорсткого сценарію виходу Британії з ЄС може бути лише відмова від Brexit взагалі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links