Засновники компанії Mossack Fonseca затримані у Панамі

10.02.2017 23:00

Засновники компанії Mossack Fonseca затримані у Панамі

У Панамі затримано засновників юридичної фірми Mossack Fonseca, що опинилася навесні минулого року в центрі скандалу у зв'язку з публікацією документів з архіву компанії, які стали підставою для масштабного розслідування журналістів про офшори ряду великих посадовців та підприємців по всьому світу.

У Панамі затримано засновників юридичної фірми Mossack Fonseca, що опинилася навесні минулого року в центрі скандалу у зв'язку з публікацією документів з архіву компанії, які стали підставою для масштабного розслідування журналістів про офшори ряду великих посадовців та підприємців по всьому світу. Затримання Рамона Фонсекі та Юргена Моссака сталося за кілька годин після того, як їм пред'явили звинувачення в причетності до справи Lava Jato - наймасштабнішої корупційної схеми в Бразилії, інформує NEWSru.com.

Затриманих доправили до поліцейського відділку.

Напередодні панамські прокурори провели обшуки в офісах Mossack Fonseca.

Співробітники наглядового відомства шукали можливі зв'язки MossFon з бразильської будівельною компанією Odebrecht. Передбачається, що ця компанія підкуповувала посадових осіб в Панамі та інших країнах, щоб отримувати урядові контракти в регіоні з 2010-го по 2014 рік.

Фонсека раніше заперечував зв'язок його фірми з Odebrecht. "Mossack Fonseca не має відношення ані до Odebrecht, ані до будь-якої іншої компанії, причетної до Lava Jato", - заявив засновник панамської юридичної фірми, маючи на увазі компанії, замішані в так званій справі Lava Jato, в центрі якого опинилася бразильська державна нафтова компанія Petrobras.

Також Фонсека стверджував, що панамські влада використовує його, аби "відвернути увагу". Він звинуватив президента Панами Хуана Карлоса Варелу в прямому отриманні грошей від компанії Odebrecht. "Він сказав мені, що прийняв пожертвування від Odebrecht, тому що не може боротися з усіма", - заявив Фонсека.

Сам Варела спростував інформацію про те, що прийняв гроші від найбільшої бразильської компанії. Президент пообіцяв розкрити в п'ятницю, 10 лютого, всі пожертви на свою політичну кампанію.

У березні 2016 року екс-президент будівельної компанії Odebrecht Марселу Одебрехт був засуджений до 19 років і чотирьох місяців в'язниці за корупцію, відмивання грошей та участь в злочинному співтоваристві. Odebrecht, як найбільша будівельна компанія Південної Америки, була одним з основних підрядників Petrobras.

Розслідування гучної корупційної справи почалося 2014 року.

Слідство вважає, що топ-менеджери нафтової компанії Petrobras, яку з 2003-го по 2010 рік очолювала колишній президент Бразилії Ділма Русеф, укладали з підрядниками контракти, навмисно завищуючи їхні суми та підкуповуючи політиків. Справа Petrobras в підсумку призвела до імпічменту Русеф.

Водночас у січні 2017 року прокуратура Панами призупинила розслідування справи про витік документів Mossack Fonseca через скарги, поданої до конституційного суду країни. Автор звернення порахував, що слідчі порушують конституцію Панами. Зазначалося, що розслідування діла не буде вестися доти, доки конституційний суд не розгляне скаргу.

Mossack Fonseca опинилася в центрі скандалу навесні 2016 року. Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) 3 квітня 2016 року оприлюднив витяги з 11,5 млн документів з архіву MossFon з даними про офшорні рахунки її клієнтів. У пресі цей витік отримала назву "Панамські документи" (Panama Papers), або "Панамське досьє".

З архіву випливало, що Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій та сплати податків. В опублікованих документах знайшлися імена чинних та колишніх світових лідерів, діячів культури та спортсменів. Після витоку у низці країн були запущені розслідування на підставі даних, викладених в досьє.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus