ЗМІ: у британській прокуратурі заявили, що екстрадиції Онищенка ніщо не заважає
18.10.2016 11:00
Зволікання з процедурою екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Про повідомили Deutsche Welle у Королівській прокуратурі Великої Британії. Зазначається, що українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача.
Зволікання з процедурою екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Про повідомили Deutsche Welle у Королівській прокуратурі Великої Британії.
Зазначається, що українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Великою Британією немає угоди про екстрадицію.
"Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до Міністерства внутрішніх справ", - йдеться у повідомленні. Українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка в розшук.
Як припустили у британській прокуратурі, єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцеперебування особи.
У відповіді прокуратури також зазначається, що у Національному антикорупційному бюро України не пояснили, чому до Великої Британії не подано запит про екстрадицію.
"За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", - відповіли в НАБУ на запит DW.
На уточнююче запитання, про яку саме процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, в антикорупційному бюро не відповіли. У НАБУ зазначають, що очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук у жовтні.
Згідно з вимогами британського законодавства, процедура екстрадиції підозрюваних чи засуджених до країн поза межами ЄС є багатоступеневою. Після отримання звернення міністерство внутрішніх справ вирішує, чи розпочинати процес екстрадиції. В разі позитивного рішення документи передаються до суду, який обирає запобіжний захід. Після цього розпочинається судовий процес щодо екстрадиції, який може тривати багато місяців. Стороні, яка зробила запит, зокрема, треба довести в суді відсутність політичних мотивів переслідування підозрюваного.
Як відомо, ще 5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт депутата Онищенка. Втім, на момент голосування депутат вже втік за кордон.
Народного депутата звинувачують в організації схеми з перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. За попередніми даними державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн.
Раніше оголошений в розшук, підозрюваний в розтраті депутат Олександр Онищенко з Лондона заявив, що президент Петро Порошенко намагався через нього купити телеканал "112 Україна".
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…